یکی از خوشمزه‌ترین روزهای تقویم؛ روز جهانی کیک
امتیاز بدین:
3/66666666666667
۶ آذر ۱۳۹۸
یکی از خوشمزه‌ترین روزهای تقویم؛ روز جهانی کیک
کی فکرش رو می‌کرد که گذشته‌ها به نونِ صاف و تَختی که دو طرفش حسابی پخته‌شده کیک می‌گفتند؟
بعدها سر این خوراکی خوشمزه باورهای عجیب‌وغریب هم پیدا کردند.
مثلا تو قرن هفدهم انگلیسی‌ها فکر می‌کردند اگه یه کیک میوه‌ای رو بذاری زیر بالش‌ت، خواب کسی رو می‌بینی که دوستش داری. (البته امتحان‌کردنش که ضرر نداره. خرجش مالیدن یه کیک به بالش و تشکه!) حالا این که خوبه. خیلی‌ها هم فکر می‌کردند کیک و بیسکوییت هیچ فرقی با هم نداره. تنها فرقشون اینه که کیک اگه بمونه سفت می‌شه و بیسکوییت اگه بمونه نرم می‌شه. (دو دقیقه سکوت به احترام کیک و بیسکوییت.)
 
درسته که کیک یکی از پرطرفدارترین خوراکی‌های دنیاست و در طول زمان شکل‌ها، طعم‌ها و فرمول‌های پخت مختلفی پیدا کرده و این روزها به یکی از قطب‌های اقتصادی دنیا تبدیل شده، اما از نقش و حضورش تو داستان‌ها هم نباید غافل بشیم.
این خوشمزه‌ی دوست‌داشتنی پا رو از واقعیت فراتر گذاشته و به رویاها و فانتزی‌های ما آدم‌ها هم راه پیدا کرده. تو خیلی از داستان‌ها کیک همون خوشمزه‌ی جادویی‌یی بوده که چیزها رو تغییر شکل می‌داده.
مثال ساده‌ش هم همین... آقا صبر کنید فکر کنیم... آهان! همین داستان «آلیس در سرزمین عجایب» که بعد از سقوطش تو گودال و گیر افتادنش تو یه اتاق جادویی، با دو تا خوراکی عجیب رو‌به‌رو می‌شه؛ شربتی که با نوشیدنش کوچک‌تر و کیکی که با گاززدنش، بزرگ‌تر می‌شه.
از شما چه پنهون که هر وقت به این‌جای داستان رسیدیم، دلمون خواسته ما هم یه گاز از کیکه بزنیم ببینیم کیکی که آدم رو بزرگ‌تر می‌کنه چه مزه‌ای می‌تونه داشته باشه.
 
اشتهابرانگیزتر از کیکِ داستان آلیس، کیکی بود که جادوگر انیمیشن «شجاع» (brave) بعد از کلنجاررفتن و اضافه‌کردن مخلفات عجیب‌وغریب پخت!
یه کیک نقلی با تزیین خامه و گیلاس که با یه گاز کوچولو هر آدمی رو به یه خرس تبدیل می‌کرد.
اصلا تمام ماجرای این انیمیشن هم بعد از پخته‌شدن این کیک اوج می‌گیره. اون‌جا که «مِریدا» شخصیتِ اصلی داستان، با عجله کیک رو به مامانش می‌رسونه و مامانش بعد از یه گاز کوچولو تبدیل به یه خرس بزرگ می‌شه. این کیک جادویی اون‌جایی دردسرها رو بیشتر می‌کنه که برادرهای سه‌قلوی مِریدا رو هم تبدیل به توله‌خرس می‌کنه.
 
خلاصه که نقش کیک تو تاریخ و ادبیات و باورهای مردم و ... رو نباید دست کم بگیریم.
 
اصلا به خودمون نگاه کنیم؟ کسی هست که از کیک خوشش نیاد؟ کیک با شیرکاکائوی داغ، کیک با چای تازه‌دم، کیک با هیچی، آخ از کیک شکلاتی، وای از کیک پنیری...!
راستی بگید ببینیم شما عشق چه کیکی رو دارید؟

در مورد این پست نظر بده !

نظرات دوستان در مورد این پست !

 • negar
  همه ی کیـــک های دنیااا خوشمزه ان...😻😋(واقعا نمی دونم چی باعثش میشه🎂🤔)بهترین میان وعده و خوراکی و بهترین تنغلات توی خوراکی ها کیکه،فکر کنم ما هیچکسو پیدا نکنیم که کیک دوست نداشته باشه😉⁦👍🏻⁩واقعا از آدما، چیزا و کسایی که باعث شدن کیک به وجود بیاد و درست بشه ممنونم🌈🌟
  (یه چیز جالب دیگه هم درمورد کیک اینه که حروفش رو جابه جا کنی بازم میشه کیک🍰😁😋 کــیــکــ^)
  پاسخ پرتقال: همه‌ی کیک‌ها خوشمزه‌ن اما کیک پرتقالی با اختلاف خوشمزه‌تره :))))
 • مهدیس
  کیک شکلاتی با تزئینات توت فرنگی با شیر سرد
  اوووووف
  بحث کیک که میاد وسط ما سه تا خواهرا
  اولین نفریم چون سر کیک شکمو میشیم😋🎂🎂🍰🍰🍰🥛🥛
  شما نظرتون چیه؟🍰😛😛
  پاسخ پرتقال: نوشجاااان. نظر ما که ... هیچی دیگه فقط حسابی دلمون ضعف رفت و دهنمون آب افتاد! :)))

پرتقالی شو!

به حساب کاربری خودتون وارد شوید