این زمستان، بوی پرتقال می‌دهد!
امتیاز بدین:
4/03448275862069
۳۰ دی ۱۳۹۵
این زمستان، بوی پرتقال می‌دهد!

  هیچ می‌دونستین که توی تمام دنیا کتاب‌ها کلی سختی و مشقت رو تحمل می‌کنند تا به کتابخونه‌های عمومی راه پیدا کنند؟
شاید این موضوع مهم رو نمی دونستید. درواقع کتابخونه‌ها برای خودشون قانون دارند و کتاب‌های ضعیف یا بدآموزی دار یا بی کیفیت نمی تونند وسط بقیه ی کتاب‌ها جایی پیدا کنند.
کتابخونه‌های ایران هم این قانون رو رعایت می کنند. درواقع هر کتابخونه مثل یه خونه است، یه قانونی داره. یکی از اون‌ها کتابخونه‌های مدرسه‌هاست. یعنی هر‌کسی نمی تونه هرکتابی رو به مدرسه اهدا کنه یا هر کتابی رو بخره. یک گروه از نویسنده‌ها و تصویرگرها و کارشناس‌ها هستند که صبح تا شب تمام کتاب‌هایی رو که برای کودک و نوجوان منتشر می‌شه مطالعه می کنند و بعد اعلام می کنند کدوم کتاب‌ها مناسب‌اند و کدوم ها نه! خب باید بگیم ما باز هم خوشحالیم که در اولین سال فعالیتمون تونستیم کتاب‌هایی منتشر کنیم که خیلی زود این راه سخت رو رفتند...
خوشحالیم که سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی علاوه بر 15 تا کتابی که قبلن اعلام کرده بود، به چهارتا دیگه از کتاب‌های ما گفته: استاندارد و عالی! هوووورا !!!!!!!!

   1. پشت و رو، نوشته ی سوزان فرانسیس. ترجمه‌ی نیلوفر امن زاده. برای سومی‌ها، چهارمی‌ها، پنجمی‌ها، ششمی‌ها 
 2. ماهی روی درخت، نوشته‌ی لیندا موللی هانت. ترجمه‌ی مرضیه ورشوساز. برای دانش آموزان پیش دانشگاهی، اول، دوم و سوم متوسطه نظری،‌ دهم فنی و حرفه ای،‌ سوم فنی و حرفه ای، دهم کاردانش، سوم کاردانش (البته بقیه هم می‌تونن بخونن!) 
 3.   شاید عروس دریایی. نوشته‌ی الی بنجامین.ترجمه‌ی آرزو قلی زاده. برای دانش آموزان پیش دانشگاهی، اول متوسطه نظری، دوم متوسطه نظری، سوم متوسطه نظری،‌ دهم فنی و حرفه ای،‌ سوم فنی و حرفه ای، دهم کاردانش، سوم کاردانش ( و بقیه‌ها!)  
 4 .  جنگی که نجاتم داد، نوشته‌‌ی کیمبرلی بروبیکر بردلی. ترجمه ی مرضیه ورشوساز.  برای دانش آموزان پیش دانشگاهی، اول متوسطه نظری، دوم متوسطه نظری، سوم متوسطه نظری،‌دهم فنی و حرفه ای،‌ سوم فنی و حرفه ای، دهم کاردانش، سوم کاردانش ( و همه تون!)   

   اگر دوست داشتین درباره ی این فهرست بیشتر بدونید می تونید به آدرس زیر سر بزنید:
http://samanketab.roshdmag.ir/

در مورد این پست نظر بده !

نظرات دوستان در مورد این پست !

 • فاطمه معصومه سادات حسینی
  سلام.من چند سالی هست که هم شهر میگم و هم رمان و داستان کوتاه می نویسم...علاقم و روحیاتم هم به نوشتم و هم به سرودن میخوره....دوستام و آشناهام میگن استعدادشو دارم و دبیر ادبیات مدرسه هم چند تا از نوشته هامو با اسم مستعار «Shaina» توی یه مجله چاپ کردن...البته دو تا از نوشته هامو که خودم هم خونده بودمشونو شبکه 5 نشون داده...میخواستم بدونم اگه بخوام باهاتون همکاری کنم چطوری میتونم؟! متوجه منظور شما از رزومه نمیشم اما کارها و نوشته های زیادی داشتم و دارم... یعنی امکان اینکه کمک کنید تا بتونم به آثارم بال و پر بدم هست؟! این نهایت آرزومه که کارهام مورد استقبال قرار بگیره...البته پدرم چندباری خواست منو به کسی معرفی کنه اما من نذاشتم و مانع شدم...چون میخوام روی پای خودم بایستم...تو فکر این بودم که یه وبلاگ بزنم و کارهامو داخلش قرار بدم که اطرافیان و دوستام نذاشتن و گفتن با این کار ، به کارهام ظلم کردم...البته اینها که یه کم مبالغه س ولی من هم حاضر به از دست دادن کارهام نبودم و نیستم...اینکه دو تا از نوشته هام به اسم نویسنده های دیگه پخش شده خیلی اذیتم میکنه...ازتون کمک و همکاری میخوام تا بتونم به استعدادی که دارم روح ببخشم...خواهشاً این فرصتو به من که یه نوجوونم بدین...تا عمر دارم قدر دانتون میشم....ممنونم...حسینی
  پاسخ پرتقال: لطفا با 63564 تماس بگیرید
 • فاطمه
  افرین به شما
  پاسخ پرتقال:
 • نازنین رحیمیان
  درسته که تازه تازه به بازار اومدین اما خیلی راحت و سریع توی دل همه ی کودک و نوجوانان از جمله خودم جا
  گرفتین.من از کتاباتون خیلی زیاد و در حد بینهایت خوشم میاد البته اونایی رو که به گروه سنیم میخوره.من12-13
  دارم و یکی از طرفداران تون هستم و تصمیم دارم در نمایشگاه کتاب سال 98 فقط از غرفه ی شما خرید بکنم.در ضمن از این چهار کتابی که معرفی کردین یکی از اونهارو خوندم و واقعا عاشقش شدم.امیدوارم همیشه موفق باشین
  و کتابای بیشتر و بیشتری چاپ کنین.
  پاسخ پرتقال: ممنون از تو دوست پرتقالی ((:
 • زهرا افتخارپور
  یاهاااا. موفق باشین. دمتون جیز
  پاسخ پرتقال: :)))))))))))))))

پرتقالی شو!

به حساب کاربری خودتون وارد شوید